Nowa ścieżka rowerowa w Zagnańsku: 11 km komfortu i bezpieczeństwa

ścieżka rowerowa

Starostwo Powiatowe w Kielcach z radością informuje o ukończeniu i otwarciu nowej ścieżki rowerowej, która łączy gminę Zagnańsk z Kielcami. Długo oczekiwana inwestycja została oficjalnie otwarta 13 października 2023 roku przez Wójta Gminy Zagnańsk, Wojciecha Ślefarskiego.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli również starosta kielecki Mirosław Gębski, przedstawiciele samorządu, parlamentarzyści oraz wykonawcy projektu. Ścieżka rowerowa zaczyna się od kieleckiej Kadzielni i prowadzi aż do znanego zabytku Zagnańska - Dębu Bartka.

Ścieżka ma długość 11 km i została wybudowana za ponad 20 milionów złotych. Z tego dofinansowanie wyniosło ponad 12 milionów złotych. Trasa prowadzi wzdłuż różnych dróg: gminnych, powiatowych i nad drogą krajową S7.

Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rowerzystów, co jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę. Dodatkowo, ścieżka rowerowa jest oddzielona od jezdni, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. W ramach projektu powstają również nowe elementy małej infrastruktury, takie jak altany czy place zabaw.

Źródło: 
https://www.powiat.kielce.pl/
×