Starostwo w Kielcach zachęca szkoły do udziału w programie ekologicznym "Dla Ziemi, dla siebie"

Dla Ziemi, dla siebie

Starostwo Powiatowe w Kielcach ogłasza nabór do jubileuszowej, XX edycji programu edukacyjnego "Dla Ziemi, dla siebie". Program jest skierowany do uczniów z terenu powiatu kieleckiego i obejmuje różnorodne konkursy oraz rajd edukacyjny.

W ramach programu zostaną zorganizowane trzy konkursy. Pierwszy z nich, "Tajemniczy świat owadów", jest przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0-III. Drugi konkurs, "Plakat ekologiczny", skierowany jest do uczniów klas IV-VIII. Ostatnią częścią są rajdy z konkursem dla uczniów szkół ponadpodstawowych, które odbędą się w gminie Chęciny

Zgłoszenia do udziału w konkursach można składać do 30 listopada 2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach. Terminy składania prac do poszczególnych konkursów różnią się i wynoszą odpowiednio: do 31 stycznia 2024 r. dla "Tajemniczego świata owadów" i do 19 kwietnia 2024 r. dla "Plakatu ekologicznego".

Program będzie finansowany ze środków budżetu powiatu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej Starostwa.

Źródło: 
https://www.powiat.kielce.pl/
×